plbenlenfrdeitruuk
 

Zakład Kształcenia Kierowców

Marek Paszkowski

 

jammer Jak jammer chroni przed mandatami

Czy istnieje jakikolwiek kierowca , który nigdy nie przekroczył prędkości? Chyba nie, w szczególności w przypadku gdy brak dobrze rozbudowanej infrastruktury dróg i autostrad. Oprócz fotoradarów, najbardziej piraci drogowi kryją się przed policjantami wyposażonymi w radary do pomiaru prędkości.

 
W przeważającej większości w uniknięciu mandatów pomagają CB radia i komunikaty udzielane przez innych użytkowników dróg.
Alternatywą dla radia CB są jammery. Elektroniczne urządzenia, których zadaniem jest uniemożliwienie dokonania pomiaru prędkości.

Jak można dowiedzieć się z reklam na stronach internetowych producentów, jammer jest najlepszym systemem ochrony przed laserem jaki możesz zainstalować w swoim pojeździe. Jest nie tylko najskuteczniejszym i najbardziej wszechstronnym jammerem laserowym, ale i praktycznym Asystentem Parkowania. Dzięki niemu unikniesz więc wielu kosztownych, bliskich spotkań - również podczas manewrowania.
Jammer używa komunikatów głosowych (Real Voice), dźwiękowych i wizualnych. Każdemu laserowi odpowiada osobny komunikat z jego nazwą, dzięki czemu będziesz wiedzieć jaki dokładnie model lasera został wykryty i zablokowany.

Urządzenie działa w oparciu o najwyższej jakości technologię o standardach militarnych. Wykorzystane do jego budowy Diody Laserowe dają moc emisji wiązki ponad 100-krotnie większą niż produkty wykorzystujące diody LED.

Brzmi zachęcająco. Niestety, w praktyce urządzenia tego typu nie gwarantują efektu, na który liczą nabywcy.
Czy rzeczywiście jammery zabezpieczają w stu procentach przez spotkaniem z drogówką? Funkcjonariusz, który nie otrzyma odczytu prędkości „namierzanego” pojazdu, może zatrzymać go do kontroli, by sprawdzić, dlaczego pomiar się nie udał. Jeśli znajdzie jammer, właściciel samochodu może zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny. Tego typu urządzenia są nielegalne, ich działanie może zakłócać pracę sprzętu medycznego, albo uniemożliwiać używanie telefonów komórkowych.
Zanim kupimy jammer, zastanówmy się czy warto ryzykować 10cio krotnie wyższym mandatem niż przewidziało polskie prawo podczas kontroli

 

 

Ranking OSK 2011 Biała Podlaska - Najlepsza Szkoła Nauki Jazdy ranking szkol jazdy 2011 auto-Iga